Форум про оподаткування, бухгалтерський облік та звітність в Україні

Форум для бухгалтерів, приватних підприємців та юристів

ФОП на загальній системі оподаткування (все, що треба знати)

Все, що стосується фізичних осіб - підприємців на загальній системі оподаткування...

Re: ФОП на загальній системі оподаткування (все, що треба знати)

Сообщение bykashka » 23 апр 2012, 11:45

Вы можете уменьшить эту суму дохода на расходы, которые вы понесли в предыдущем году, которые вы понесли для получения этог дохода.
Эта статтья описывает как раз ваш случай. http://byhgalter.com/chi-mozhe-fop-na-z ... atkuvannya

bykashka

Благодарил (а): 19 раз.

Сообщение Владимир 141146 » 05 июл 2012, 09:20

Вот и закрнчились мои мытарства по кабинетам и по сайтам.Признал,я,что управление Пенсионного фонда поступило правильно,что взыскивает с меня деньги за переплату выплаченые как неработающему пенсионеру.

Все дело в формулировке статьи Закона которой руководствуется Пенсионный фонд.Вопрос оформления документов регулируется Порядком подачи и оформления документов для назначения(перерасчета) пенсий в соответствии с Законом Украины" Про загальнообовєязкове державне пенсійне страхування" от 25.11.2005 г. № 22-1.Согласно пункта 28 вышеуказанного Порядка за документ который подтверждает,что человек не работает принимается:трудовая книжка и справка с налоговой службы ,что субъект не пребывает на учете в налоговой службе как физическая особа-предприниматель.

Главное и заключается в словах:-"не пребывает на учете как физическая особа-предприниматель."Можно много спорить по этой формулировке,но раз так написано в Законе ,так Пенсионный фонд и руководствуется.Не зная этой тонкости я был возмущен.Я провел собственное расследование деятельности руководящих органов по отношению ко мне как к неработающему предпринимателю.Оказалось,что после года моего молчания,когда я не производил никакой деятельности и не подавал отчетов в налоговую службу, по их представлению арбитражный суд,в том же 2003 году,ликвидировал мою регистрацию частного предпринимателя(физической особы).

Налоговая (с их слов) сняла меня с учета плательщиков налога и выслала эту справку мне и в горисполком для снятия меня с регистации физической особы-предпринимателя.Я такую справку ,в 2003 году не получал.Я помню только то,что меня вызвали в исполнительную службу где я заплатил 85 гривень судовой пошлины.Там мне и сказали,что меня по суду ликвидировали мою регистрацию физической особы предпринимателя.После этого я уже никуда не ходил,посчитав,что этого достаточно.

Мне нужно было идти в горисполком и выполнив незначительные формальности (в соответствии с законодательством) меня бы сняли с регистации.Горисполком разослал бы это по всем службам и я бы не числился работающим пенсионером.

Владимир 141146

Благодарил (а): 0 раз.

Сообщение vikysya » 29 июл 2012, 09:25

Підскажіть будь-ласка. Я ФОП на загальній системі опод-ня не платник ПДВ, зараз займаюсь сезонною торгівлею (продаж окулярів) але хочу відкрити кадрове агенство. Що для цього потрібно??? Потрібно мені якісь документи на це агенство? Чи я можу працювати згідно свого свідоцтва підприємця?

vikysya

Сообщение bykashka » 30 июл 2012, 14:44

Якщо ви будете надавати послуги з працевлаштування за кордон, тоді вам потрібна буде ліцензія. Якщо працевлаштування в межах України, то ліцензія не потрібна.
Думаю, що можете працювати на підставі свідоцтва платника єдиного податку, але вам необхідно внести відповідні КВЕДи у Єдиний реєстр та свідоцтво єдинника.
Це можуть бути якісь інформаційні послуги чи щось в такому дусі.

bykashka

Благодарил (а): 19 раз.

Сообщение byhgalter » 26 авг 2012, 10:43

Який порядок подання декларації та сплати ПДФО, якщо ФОП перебувала у I півріччі на загальній системі оподаткування, а з III кварталу перейшла на спрощену систему оподаткування?

Якщо фізична особа – підприємець перебувала у I півріччі на загальній системі оподаткування, а з III кварталу перейшла на спрощену, то їй необхідно за результатами календарного року подати податкову декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року та сплатити податок на доходи фізичних осіб протягом 10 календарних днів після подачі декларації або у разі надмірно сплаченої суми податку подати заяву про повернення податку у законодавчо встановленому порядку.

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи - підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.
Згідно із пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 ПКУ У разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більше ніж на 20 відсотків у порівнянні з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у наступний строк, встановлений цим підпунктом, пропорційно зменшенню суми зазначеного доходу. Для такого зменшення суми авансового платежу фізичною особою - підприємцем до настання строку сплати такого авансового платежу до органу державної податкової служби подається заява у довільній формі, що містить розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу.
Відповідно до п.п.49.18.5 п.49.18 ст.49 ПКУ податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Згідно із п.57.1 ст.57 ПКУ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п.177.5.3 п.177.5 ст.177 ПКУ остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб та збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності на підставі документального підтвердження факту їх сплати.
Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Тобто, якщо фізична особа – підприємець перебувала у I півріччі на загальній системі оподаткування, а з III кварталу перейшла на спрощену, то їй необхідно за результатами календарного року подати податкову декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року та сплатити податок на доходи фізичних осіб протягом 10 календарних днів після подачі декларації або у разі надмірно сплаченої суми податку подати заяву про повернення податку у законодавчо встановленому порядку.

Єдина база податкових знань

byhgalter
Администратор

Сообщение varshin » 17 дек 2012, 01:24

скажіть, будь ласка, якщо магазин, в якому продаються алког. напої та тютюн. вироби закривається на два-три дні (продаж здійснюємо самі, без найманих працівників, а необхідно припинити торгівлю на 2-3 дні в звязку з сімейними обставинами), то як в такому випадку здійснюється щоденний звіт по касовому апарату?

varshin

Сообщение Liberus » 31 янв 2013, 12:16

скажіть будь-ласка, ситуація така , я - ПП на загальній системі оподаткування, основна діяльність - роздрібна торгівля, додаткова - програмування. Для додаткової діяльності є розрахунковий рахунок, куди переводять гроші з призначення платежу - за виконані послуги. Як сплачувати податки по додатковій діяльності? В податковій сказали що з додаткової діяльності податки не сплачуються, однак мені не особливо віриться в таке щастя...

Liberus

Re: ФОП не працював

Сообщение Вадим » 21 фев 2013, 13:49

Підкажить будь-ласка. Якщо ФОП зареєстрований в 1999 році, але з 2000 року не веде діяльність. Ніяких зборів і податків не платив. В РДА не подавав документи на припинення підприємницької діяльності. Чи передбачені якісь санкції, штрафи за нездачу звітів в фонди і податкову?

Вадим

Сообщение Ksyusha.Bordyuk » 14 мар 2013, 12:24

Непрацюючи у першому кварталі перейшла з єдиного на загальну систему , чи можу залишитись на загальній на другий квартал , чи треба переходити на єдиний податок. Поясніть будьте-добрі.

Ksyusha.Bordyuk

Быстрый ответ

Підказка: за допомогою цих кнопок можна швидко застосувати стилі до виділеного тексту.
Смайлики
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

Пред.След.

Вернуться в Загальна система оподаткування