Форум про оподаткування, бухгалтерський облік та звітність в Україні

Форум для бухгалтерів, приватних підприємців та юристів

ФОП на загальній системі оподаткування (все, що треба знати)


Все, що стосується фізичних осіб - підприємців на загальній системі оподаткування...

ФОП на загальній системі оподаткування (все, що треба знати)

Сообщение bykashka » 19 фев 2012, 23:15

Якщо вам більше до смаку російська мова, читаємо цю тему на російській. У цій темі будемо збирати найбільш актуальні питання, які стосуються фізичних осіб - підприємців на загальній системі оподаткування. Якщо будуть виникати додаткові питання та з'являтися додаткова актуальна інформація, вона буде сюди додаватися. Також, сюди можна задавати питання. Найбільш актуальні з них будуть додаватися у перший пост.
Основний нормативний документ для ФОПів на загальній системі оподаткування - це Податковий кодекс, а саме його стаття 177.

Які основні податки та внески сплачує підприємець на загальній системі оподаткування?


Головні платежі, які ФОП на загальній системі оподаткування сплачує до бюдету це податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок та, у більшості випадків податок на додану вартість. Про те, як вони розраховуються, сплачуються та по ним подається звітність, дивіться нижче.

Які основні звіти подає підприємець на загальній системі "за себе", до яких державних органів та коли?


1. ФОП подає податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб (податкова декларація про майновий стан та доходи) раз на рік протягом 40 календарних днів, наступних за звітним роком (пункти 177.5 та 49.18.5 Податкового кодексу). Як заповнити декларацію та розрахувати її показники, читайте у статті Як заповнити річну декларацію з податку на доходи фізичних осіб для підприємця на загальній системі. Інструкція та приклад заповнення декларації про майновий стан та доходи.
2. Згідно пункту 3.2 Постанови ПФ від 08.10.2010 №22-2 ФОП ФОПи на загальній системі оподаткування "самі за себе" подають звіт з ЄСВ раз на рік до 1 квітня року, наступного за звітним. Форма звіту затверджена Постановою №22-2.
3. У разі реєстрації платником ПДВ, ФОП має подавати податкову декларацію з податку на додану вартість щомісяця протягом 20 календарних днів, наступних за звітним місяцем (пункт 203.1 ПКУ). Форма декларації з ПДВ затверджена наказом Мінфіну від 25.11.2011 №1492. Також, не слід забувати про подання реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді до податкової служби, подання яких передбачено пунктом 201.15 ПКУ.
4. У разі використання РРО, слід щомісяця не пізніше 15 числа наступного за звітним місяцем подавати звіт про застосування РРО та РК (пункт 7 статті 3 Закону "про РРО" від 06.07.1995 № 265/95-ВР). Форма звіту та порядок заповнення затверджено Наказом ДПА №614 від 01.12.2000 про "Порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок. (Форма N ЗВР-1)". Докладніше про те, як зповняти звіт можна почитати у статті Звіт про використання РРО. Складаємо правильно та здаємо вчасно.

Чи повинен підприємець на загальній системі використовувати касові апарати?


Відповідно до пункту 177.10 ПКУ, ФОП на загальній системі, у разі здійснення розрахунків у готівковій формі, повинен використовувати РРО. Відповідно, якщо розрахунки здійснюються тільки через поточний рахунок, то використовувати РРО не треба. Також читайте дуже інформативну тему про реєстратори розрахункових операцій reestratori-rozrahunkovih-operaciy-rro-vid-a-do-ya-t199.html .

Коли підприємець на загальній системі повинен реєструватися платником податку на додану вартість?


На фізичну особи на загальній системі розповсюджуються всі норми Розділу V Податкового кодексу "Податок на додану вартість" так само як і на юридичних осіб. Підприємець може зареєструвати добровільно або в обов'язковому порядку.
Обов'язкова реєстрація. Згідно пункту 181.1 ПКУ, якщо обсяг постачання товарів/послуг за останні 12 календарних місяці перевищив 300 тис.грн. підприємець зобов'язаний реєструватися платником ПДВ.
Добровільна реєстрація. Для добровільної реєстрації платником податку на додану вартість підприємець має провадити оподатковувані операції. Добровліьна реєстрація здійснюється шляхом подання заяви.

Особливості розрахунку, сплати та подання звітності з податку на доходи фізичних осіб


Яка ставка ПДФО застосовується до підприємця на загальній системі оподаткування?


Для підприємця базою оподаткування є чистий оподатковуваний дохід (тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами). До бази оподаткування застосовується ставки ПДФО у розмірі 15% або 17%.
17% застосвується до частини середньомісячного чистого доходу підприємця, який перевищує розмір 10 мінімальних заробітних плат, встановлених на 01 січня податкового року.

Як формуються доходи та валові витрати підприємця на загальній системі?


Дохід - це виручка у грошовій та негрошовій формі, яку отримано на поточний рахунок або в касу.
Валові витрати - документально підтвержені витрати, які пов'язані з отриманим доходом та включаються о витрат операційної діяльності відповідно до Розділу ІІІ Податкового кодексу "Податок на прибуток підприємств". А саме це витрати, визначені пунктами 138.4, 138.6 - 138.9, підпунктами 138.10.2 - 138.10.4 пункту 138.10, пунктом 138.11 статті 138 Податкового кодексу.
Докладніше про те, як формуються доходи та витрати читайте у статтях:
Визнання витрат підприємцем на загальній системі. Касовий метод чи метод нарахування?
Як визначати витрати та доходи підприємця на загальній системі оподаткування
Ще раз про касовий метод нарахування витрат для фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування
Які види витрати відносяться до валових витрат підприємця, а які ні читайте у дуже інформативній темі на форумі vitrati-na-zagalniy-sistemi-t16.html .

Які документи можуть підтверджувати витрати підприємця?


Згідно Наказу №1025 від 24.12.2010 "Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, товарно-транспортна та/або податкова накладна, платіжне доручення, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші розрахункові документи." Також такими документами можуть бути видаткова накладна, акт приймання передачі, банківська виписка та інші документи, які відповідають вимогам первинних документів відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 №996-XIV.
Не можуть бути документами, які підтверджують витрати договір або рахунок-фактура.

Як розраховується чистий дохід підприємця на загальній системі оподаткування?


Чистий дохід підприємця визначається на підставі даних з книги обліку доходів та витрат, яка затвержена Наказом ДПА №1025 від 24.12.2010. Як вести книгу, читайте у статті Як заповнити книгу обліку доходів та витрат для підприємця на загальній системі оподаткування. Детальний приклад

Як підприємець сплачує податок на доходи фізичних осіб до бюджету?


Підприємець протягом року сплачує авансові платежі з ПДФО по 25% в термін до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада. Сума платежів повинна бути не менше суми податку на доходи фізичних осіб за попередній рік. Докладніше як розрахувати авансові платежі читайте у статті Розрахунок авансових платежів з ПДФО та приклад заповнення декларації для підприємців, що перейшли на загальну систему оподаткування.
Якщо підприємець тільки зареєструвався або перейшов на загальну систему з єдиного податку, то сплачувати авансові платежі він не повинен.
Остаточна річна сума ПДФО визначається за результатами подання річної декларації про майновий стан та доходи.

Як заповнити річну декларацію з ПДФО (податкова декларація про майновий стан та доходи)?


Порядок та приклад заповнення можна подивитись у статті Як заповнити річну декларацію з податку на доходи фізичних осіб для підприємця на загальній системі. Інструкція та приклад заповнення декларації про майновий стан та доходи.
Також читайте дуже інформативну тему на форумі Заповнити річну декларацію про майновий стан та доходи (ФОП на загальній системі)

Особливості розрахунку, сплати та подання звітності з єдиного соціального внеску (ЄСВ)


Яка ставка єдиного соціального внеску застосовується для ФОПа на загальній системі?


Згідно п.11 ст.8 Закону "про ЄСВ" ставка єдиного соціального внески складає 34,7% бази нарахування. База нарахування визначається відповідно до п.2 ч.1 ст.7 Закону "про ЄСВ".

Як розраховується сума ЄСВ для ФОПа на загальній системі?


ЄСВ для підприємця на загальній системі оподаткування розраховується приблизно за наступним алгоритмом:
1. Якщо чистий дохід за місяць складає 0 або підприємець має збитки, то ЄСВ 0.
2. Якщо чистий дохід за місяць складає від 0 до мінімальної заробітної плати, то ЄСВ дорівнює мінімальному страховому платежу, тобто розмір мінімальної заробітної плати за цей місяць помножуємо на 34,7%.
3. Якщо чистий дохід за місяць дорівнює від розміру мінімальної заробітної плати до розміру максимальної величини бази нарахування, то ЄСВ розраховується як 34,7% від чистого доходу.
4. Якщо чистий дохід за місяць більше ніж максимальна величина бази нарахування, то ЄСВ складає 34,7% від розміру максимальної величину бази нарахування.
Докладніше про розрахунок ЄСВ для ФОПа на загальній системі можна почитати у статтях:
Подання річного звіту з єдиного соціального внеску для підприємців на загальній системі оподаткування. Лист ПФУ від 29.02.2012 №4889/03-30
Як підприємцю на загальній системі оподаткування розрахувати суму річного єдиного соціального внеску «за себе»?
До чого призводять збитки у певних місяцях в цілях розрахунку річного ЄСВ та ПДФО для підприємця на загальній системі оподаткування?

Як можна зменшити суму ЄСВ, яка підлягає сплаті до бюджету?


Є один спосіб, який називається оптимізація платежів з ЄСВ. Про нього можна почитати у статті Оптимізація платежів з єдиного соціального внеску для ФОП на загальній системі оподаткування

Чи включається сума ЄСВ до валових витрат підприємця?


Так, сума єдиного соціального внеску включається до валових витрат на підставі абзацу в) пункту 138.10.4 Податкового кодексу.

Як підприємець на загальній системі сплачує єдиний соціальний внесок?


Згідно пункту 4.5.2 Інструкції №21-5, ФОП на загальній системі протягом року сплачують авансові платежі з ЄСВ до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада. Сума авансових платежів визначається від суми, чистого доходу, зазначеного у податковій декларації з ПДФО за попередній рік. Тобто, якщо ФОП за попередній рік отримав 10 000 грн. чистого доходу та задекларував його у річній податковій декларації з ПДФО, то у наступному році він повинен буде сплатити чотири авансових платежі на суму 867,5 грн. кожний ((10 000 * 34,7%)/4).
Суми авансових платежів враховуються підприємцем при остаточному розрахунку річного єдиного соціального внеску. Якщо остаточна річна сума єдиного соціального внеску до сплати виходить більше, ніж сума авансових платежів, то ФОПу треба буде доплатити різницю.

Як підприємці подають звітність з єдиного соціального внеску?


Згідно пункту 3.2 Постанови ПФ від 08.10.2010 №22-2 ФОП ФОПи на загальній системі оподаткування "самі за себе" подають звіт з ЄСВ раз на рік до 1 квітня року, наступного за звітним. Форма звіту затверджена Постановою №22-2.

Як заповнити річний звіт з єдиного соціального внеску для ФОП на загальній системі?

Детальна інструкція, як це зробити є у темі Заповнити річний звіт з єдиного соціального внеску (ФОП на загальній системі)

Інші питання


Як перейти, та які особливості переходу на загальну систему оподаткуваня з єдиного податку?


Для того, щоб перейти на загальну систему оподаткування, треба не пізніше 10 календарних днів до початку кварталу подати до податкової служби заяву про відмову від єдиного податку та здати свідоцтво платника єдиного податку (пункт 298.2.1 ПКУ). Перехід буде здійснено з нового кварталу.
Слід звернути увагу, що якщо підприємець набрав за попередні 12 календарних місяців обсяг постачання 300 тис.грн., то він зобов'язаний зареєструватися платником податку на додану вартість. Як здійснюється реєстрація, можна почитати у статті Добровільна та обов’язкова реєстрація платником податку на додану вартість. Хто має право та як підтвердити обсяги постачання?.
За бажанням можна зареєструватися у добровільному порядку, якщо відповідати критеріям пункту 182.1 Податкового кодексу.

Якщо підприємець на веде діяльності, чи треба подавати звіти та сплачувати податки та єдиний соціальний внесок?


Тут не все так просто.
Якщо підприємець перейшов на загальну систему оподаткування з єдиного податку та не веде діяльності, то сплачувати він нічого не повинен, оскільки в нього не було чистого доходу за попередній рік. Звіти з ПДФО та ЄСВ будуть з нулями.
Якщо ФОП здійснював діяльність у попередньому році та отримав чистий дохід, який вказав у річній декларації про майновий стан та доходи, а в наступному році діяльність не веде, йому доведеться сплачувати авансові платежі з ПДФО та ЄСВ, які він зможе (цілком можливо) повернути за результатами року.

Відповідальність підприємця на загальній системі за порушення законодавства


Відповідальність за несплату авансових платежів з ПДФО


Якщо підприємець у декларації з податку на доходи фізичних осіб за попередній рік визначив розмір авансових платежів з ПДФО, ці авансові платежі вважаються узгодженим грошовим зобов'язанням. Відповідальність за їх несплату або несвоєчасну сплату передбачена пунктом 126.1 Податкового кодексу:
при затримці до 30 днів - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 днів - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Також, на суму Податкового боргу нараховується пеня відповідно до статті 129 Податкового кодексу.

Відповідальність за несплату авансових платежів з єдиного соціального внеску


Згідно пункту 11 статті 25 Закону України "про ЄСВ" за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ передбачено штраф в розмірі 10% несплачених сум.
Статтею 165-1 Кодексу України про Адміністративні правопорушення передбачено наступні штрафи:
за несплату суми до 5100 грн. - штраф в розмірі від 425 до 850 грн.
за несплату суми більше 5100 грн. - штраф в розмірі від 850 до 1700 грн.
На суму боргу з ЄСВ нараховується пеня відповідно до пункту 10 статті 25 ЗУ "про ЄСВ" з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання річної декларації про майновий стан та доходи


Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання річної декларації з податку на доходи фізичних осіб для приватного підприємця на загальній системі оподаткування передбачена статтею 120 Податкового кодексу. Неподання або несвоєчасне подання декларації тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн.
Статтею 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларації про доходи або включення до нею перекручених даних:
штраф у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136).
за повторне порушення штраф збільшується від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 грн.).

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання річного звіту з єдиного соціального внеску


Згідно пункту 11 статті 25 Закону України "про ЄСВ" за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звіту з ЄСВ накладається штраф в розмірі 170 грн.
Згідно статті 165-1 Кодексу України про Адміністративні правопорушення передбачено штраф 340 до 510 грн. За повторне порушення - від 510 до 680 грн.

Відповідальність за неведення або неналежне ведення книги обліку та витрат


Статтею 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення також передбачена відповідальність за неведення або неналежне ведення обліку доходів та витрат:
штраф у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136).
за повторне порушення штраф збільшується від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 грн.).

Відповідальність за порушення порядку отримання та використання торгових патентів


У цій сфері багато різних видів порушень. Штрафи за кожне з них описані у статті на блозі Патентування підприємницької діяльності. Види торгових патентів, придбання, користування та відповідальність

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Re: ФОП на загальній системі оподаткування (питання та відповіді)

Сообщение tet03 » 10 мар 2012, 20:08

"Якщо підприємець перейшов на загальну систему оподаткування з єдиного податку та не веде діяльності, то сплачувати він нічого не повинен, оскільки в нього не було чистого доходу за попередній рік." Якщо можна, будь ласка, то скажить, на чому грунтуеться це роз"яснення, а то в нашій податковій вимагають сплати авансових внесків, правда, не знаю як іх розрахувати...

tet03
 
Сообщения: 4
Зарегистрирован: 10 мар 2012, 19:52
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: ФОП на загальній системі оподаткування (питання та відповіді)

Сообщение bykashka » 10 мар 2012, 23:24

Почитайте цю статтю http://byhgalter.com/rozraxunok-avansov ... tkuvannya/ . Там є відповідь на це питання. Вимогу податкової служби сплачувати авансові внески в вашому випадку, можна назвати лише їх побажанням, щоб ви платили.
Ключові норми податкового кодексу:
177.5. Фізичні особи - підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Ви, оскільки були на єдиному податку, декларацію не подавали.
177.5.1. Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).

Ви, оскільки були на єдиному податку, чистий дохід у минулому році не отримували.

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Re: ФОП на загальній системі оподаткування (питання та відповіді)

Сообщение tet03 » 11 мар 2012, 08:56

Дякую, здається все логічно.... Подивимось на реакцію податківців...

tet03
 
Сообщения: 4
Зарегистрирован: 10 мар 2012, 19:52
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: ФОП на загальній системі оподаткування (питання та відповіді)

Сообщение bykashka » 11 мар 2012, 11:38

Ну реакція податкової служби цілком передбачувана. Вони скажуть вам, що ви повинні платити. За результатами першого кварталу на загальній системі оподаткування ви повинні подати декларацію з ПДФО, у ній вони скажуть вам визначити розмір авансових внесків. Проте, якщо ви будете подавати декларацію з нулями, оскільки не ведете діяльності, визначати авансові внески ви не повинні.

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Re: ФОП на загальній системі оподаткування (питання та відповіді)

Сообщение Elena16 » 17 мар 2012, 17:32

Зі звітністю "за себе" все зрозуміло. Чи треба подавати річний звіт за найманих працівників?

Elena16
 
Сообщения: 2
Зарегистрирован: 24 фев 2012, 18:03
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: ФОП на загальній системі оподаткування (питання та відповіді)

Сообщение bykashka » 19 мар 2012, 13:57

Річного звіту за найманих працівників не існує. Тільки щомісячні до Пенсійного фонду та щоквартальні до податкової служби.

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Re: ФОП на загальній системі оподаткування (питання та відповіді)

Сообщение Владимир 141146 » 26 мар 2012, 11:08

Прошу Вас ответить на такой вопрос:-Можно ли меня считать работающим предпринимателем если я только зарегистрировался в горисполкоме и с подачи горисполкома меня поставили на учет в органах налоговой службы,пенсионном и.т.д.Работать я так и не начал.Никаких документов, для начала работы в налоговой инспекции не брал.Никаких отчтетов,платежей, за весь период пребывания на учете, не производил.Никаких контактов с работниками вышеуказанных служб,в том числе и с налоговой службой, у меня не было.

Владимир 141146
 
Сообщения: 6
Зарегистрирован: 26 мар 2012, 10:22
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: ФОП на загальній системі оподаткування (питання та відповіді)

Сообщение bykashka » 26 мар 2012, 14:54

Контактировать с этими органами вам не обязательно. Горисполком направил налоговой и пенсионному фонду информацию и вас поставили на учет. Документы о вашей постановке на учет, по идее, вам должны были выслать по почте. Если вы их не получали, советую вам идти в пенсионный и налоговую и их забирать.
Сейчас вы считаетесь на общей системе налогообложения. По результатам первого квартала работы вы должны подать пустую декларацию по НДФЛ. А дальше, если нет наемных работников, только годовые отчеты.

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Re: ФОП на загальній системі оподаткування (питання та відповіді)

Сообщение Владимир 141146 » 26 мар 2012, 17:35

Суть дела в том,что 10 лет назад я получил свидетельство о регистрации частного предпринимателя,в горисполкоме.Это было в январе 2002 года.Для получения потента и других документов связанных с началом работы я пришел в налоговую через два месяца.Там мне сказали,что для начала, я должен заплатить 340 гривень штрафа за то,что я не подавал отчетов.На мое возражение,что я не работал,мне возразили,что по Закону, я должен подавать нулевые отчеты.Я возмутился и сказав,что в таких жестких условиях я работать не буду и ушел от туда.Я устроился на работу в предприятие,где и проработал до выхода на пенсию.(ноябрь 2006 года).Частным предпринимателем я не работал ни одного дня.В конце 2011 года меня вызвали в пенсионный фонд и сказали,что обнаружилось,что я был зарегистрирован как частный предприниматель.По-этому я стал у них числится как работающий пенсионер.Мне,в связи с этим,прекратили всякие доплаты к пенсии и предложили через горисполком закрыть этот вопрос.В горисполкоме мне выписали копию свидетельства о регистрации,так свою я где-то потерял.В налоговой мне написали справку,что они претензии ко мне не имеют.Такую же справку написали и в пенсионном фонде, и эти три документа я отдал в отдел выплаты пенсий.Через 10 дней меня вызвали в этот отдел и сказали,что с меня удержат 1800 гривень за то,что мне повышали пенсию как неработающему пенсионеру, а я оказался работающим и они мне эти деньги переплатили,и уже с марта произошло первое удержание.Вот у меня и вопрос:- как можно меня считать работающим пенсионером, если я не работал частным предпринимателем ни одного дня,а только числился.За 10 лет я не подал ни одного отчета ни в один фонд и ни в одно соответствующее учреждение.Я не заплатил ни копейки платежей и других отчислений.Объясните мне,пожалуйста,что это за нонсенс и как мне выйти из этой ситуации.

Владимир 141146
 
Сообщения: 6
Зарегистрирован: 26 мар 2012, 10:22
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Быстрый ответ

Підказка: за допомогою цих кнопок можна швидко застосувати стилі до виділеного тексту.
Смайлики
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
   
След.

Вернуться в Загальна система оподаткування

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0