Форум про оподаткування, бухгалтерський облік та звітність в Україні

Форум для бухгалтерів, приватних підприємців та юристів

Ведення книги обліку доходів та витрат 2012 ФОП на єдиному податку. А також приклад, зразок заповнення


Особливості підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності для фізичних осіб - підприємців...

Ведення книги обліку доходів та витрат 2012 ФОП на єдиному податку. А також приклад, зразок заповнення

Сообщение Василий » 07 фев 2012, 10:08

Якщо вам більше до смаку російська мова, читаємо цю тему на російській. У цій темі будемо збирати найбільш актуальні питання, які стосуються особливостей ведення книги обліку доходів та витрат для фізичних осіб - підприємців на спрощеній системі оподаткування. Якщо будуть виникати додаткові питання та з'являтися додаткова актуальна інформація, вона буде сюди додаватися. Також, сюди можна задавати питання. Найбільш актуальні з них будуть додаватися у перший пост. Отже:

Перша, друга та третя група - неплатники податку на додану вартість ведуть книгу доходів (пункт 296.1.1 Податкового кодексу).
Третя група - платники податку на додану вартість ведуть книгу обліку доходів та витрат (пункт 296.1.2 ПКУ).
Форми книг затверджені Наказом Міністерства фінансів України "Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення" від 15.12.2011 №1637.
Книга обліку доходів та витрат для єдинника третьої групи - платника ПДВ складається з двох розділів: "Доходи" та "Витрати". Розділ "Доходи" книги єдинника третьої групи платника ПДВ абсолютно ідентичний розділу "Доходи" книги платників єдиного податку першої, другої та третьої групи - неплатників ПДВ. Порядок заповнення теж однаковий.

Організаційні моменти ведення книги обліку доходів та витрат для фізичних осіб - платників єдиного податку


Чи можна вести книгу обліку доходів та витрат в електронному вигляді?


Ні, не можна. Згідно Наказу Мінфіну від 15.12.2011 №1637 "Записи у Книзі виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або пастою кулькових ручок". Тобто книгу треба вести тільки вручну. Ведення іншим способом, буде розцінюватися податковою службою як неналежне ведення книги.

Що робити ФОПу платнику єдиного податку в разі втрати книги доходів та витрат?


Відповідь з офіційного сайту ДПСУ: Підприємець повинен звернутися до органів внутрішніх справ для подання заяви про втрату книги обліку доходів та витрат та отримати довідку про надання даної заяви. Потім, разом з цією довідкою, йти до податкової служби та отримувати нову книгу. Докладніше, про цю ситуацію можна почитати тут.

Чи треба реєструвати книгу на найманих працівників, які здійснюють розрахунки у готівковій формі?


Ні, не треба. Ані у Податковому кодексі, ані у Наказі №1637 немає обов'язку платника єдиного податку реєструвати книгу доходів та витрат на найманих працівників.

Чи треба переносити дані зі старої книги до нової? Якщо так, то з якої дати?


Відповідь з єдиної бази податкових знань: "Вимогами Порядку №1637 не передбачено перенесення даних з книги обліку доходів і витрат ф. № 10 до книги обліку доходів." Тобто, вносити записи у нову книгу обліку доходів та витрат треба з дати її реєстрації. Проте, під час підбиття підсумків за період, слід врахувати дані зі старої книги.

Скільки часу зберігати книгу після того, як вона закінчилася?


Згідно Наказу №1637 "Книга зберігається у платника податку протягом 3 років після виконання останнього запису".

Що робити зі старою книгою обліку доходів та витрат за формою 10?


Стара книга обліку доходів та витрат також повинна зберігатися у приватного підприємця протягом трьох років з дати останнього запису. Її не слід нікуди віддавати, викидати або знищувати протягом цього часу.

Особливості заповнення книги обліку доходів та витрат платника єдиного податку


Які особливості ведення книги доходів та витрат у разі використання найманих працівників?


А ніяких особливостей немає. Загальна сума доходу, яку платника єдиного податку отримав за день відображається у відповідних графах книги. При цьому не важливо, хто фактично отримував готівку, сам підприємець чи найманий працівник.

Коли здійснювати записи у книгу? Чи треба ставити нулі за день, в якому не було доходу?


Тут слід розділити внесення записів до Розділу "Доходи" та Розділу "Витрати"
Записи до Розділу книги "Доходи". Згідно Наказу №1637: "Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги)."
Записи до Розділу книги "Витрати". Згідно Наказу №1637: "Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого понесено витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування тощо."
Тобто за день в якому підприємець не отримував дохід або не поніс витрати, запис у відповідний розділ книги робити не треба.

Чим відрізняється дохід єдинника платника ПДВ та неплатника?


Згідно пункту 292.11 Податкового кодексу, до доходу платника єдиного податку не включаються суми податку на додану вартість. Що таке податок на додану вартість та як він формується, можна почитати у статті Податок на додану вартість, що це таке? Інформація для «чайників».
Наприклад. Два ФОПа єдинника третьої групи (один платник ПДВ, а інший не платник) продали товар на суму 1200 грн. У єдинника платника ПДВ у цій сумі сидить податок на додану вартість, який складає 200 грн. У неплатника ПДВ, податку на додану вартість у цій сумі немає. Відповідно:
Дохід платника ПДВ складає 1000 грн. З цього доходу він сплатить 1000 * 3% = 30 грн. єдиного податку.
Дохід неплатника ПДВ складає 1200 грн. З цього доходу він сплатить 1200 * 5% = 60 грн. єдиного податку.

Чим відрізняється ведення книги для платника ПДВ та неплатника?


Дохід у книзі обліку доходів та витрат відображається без податку на додану вартість. Відповідно, якщо брати умови попереднього прикладу, неплатник ПДВ запише у книгу суму 1200 грн., а платник податку на додану вартість запише у книгу суму 1000 грн. (без ПДВ).

Як підбивати підсумки у книзі обліку доходів та витрат, окремо по кожному місяцю чи наростаючим підсумком?


Згідно Наказу №1637: "У Книзі відображається фактично отримана сума доходу від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік". Тобто, підсумки у книзі слід підбивати наступним чином:
- січень, лютий, березень; всього за перший квартал;
- квітень, травень, червень; всього за другий квартал;
- липень, серпень, вересень; всього за третій квартал;
- жовтень, листопад, грудень; всього за четвертий квартал;
- всього за рік.

Як здійснювати виправлення помилково внесених записів у книзі обліку доходів та витрат?


Згідно Наказу №1637: "У разі внесення виправлень новий запис засвідчується підписом платника податку." Це все, що написано в порядку ведення книги щодо виправлень. Рекомендується виправляти так званим коректурним способом, який передбачений п.4.2 Положення від 24.05.1995 №88 : "Неправильний текст або цифри закреслюються і над закресленим надписується правильний текст або цифри. Закреслення здійснюється однією рискою так, щоб можна було прочитати виправлене".

Що зазначається у графі 3 книги доходів та витрат «сума повернутих коштів за товар?»


Наприклад. Підприємець продав товар покупцю на суму 2 000 грн. Покупцю не сподобалася частина товару та на наступний день він вирішив повернути товар на суму 1 000 грн. Підприємцю довелося повернути покупцю гроші 1 000 грн. Ця сума і вказується у графі 3.

Як суму вказувати в графі 2 книги доходів та витрат при роботі по договорам доручення, транспортного експедирування або агентським? Всю суму, що надійшла на рахунок, або тільки винагороду?


Згідно порядку ведення книги доходів та витрат №1637 у книзі вказується тільки сума отриманого доходу із сумарним підсумком за місяць, квартал та рік. Згідно пункту 292.4 Податкового кодексу у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента). Тобто транзитні кошти, які надходять на рахунок, не є доходом платника єдиного податку. Відповідно вони не відображаються у графі 2 книги. Там вказується лише дохід, тобто винагорода.

Яким чином відобразити у книзі доходів та витрат дохід в іноземній валюті?


Згідно пункту 292.5 Податкового кодексу дохід в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання такого доходу.
Тобто, у дату отримання валюти на рахунок помножуємо її на курс НБУ та вказуємо у книзі.

Приклад заповнення книги обліку доходів та книги обліку доходів та витрат для ФОПів - платників єдиного податку


Приклад заповнення Розділу "Доходи" книги обліку доходів та витрат єдинника


Умови прикладу для заповнення Розділу "Доходи" наведені для неплатника ПДВ:
10.01.2012 - підприємець реалізував товар на суму 2 000 грн.
15.02.2012 - підприємець реалізував товар на суму 3 000 грн.
15.02.2012 - попередньому покупцю не сподобався товар, та він вирішив його повернути. Підприємець повертає гроші покупцю 2 000 грн. В цьому випадку, доцільно буде скласти акт повернення товару, для того, щоб підтвердити запис у книзі первинним документом та потім було що показати податковій службі.
16.02.2012 - якась добра юридича особа подарувала підприємцю товари на суму 1 000 грн. Ця сума є доходом ФОПа на підставі пункту 292.3 Податкового кодексу.
20.03.2012 - підприємець реалізував товар на суму 5 000 грн.
21.03.2012 - колись давно, три роки тому, підприємець отримав товари, за які одразу не розрахувався (у нього виникла кредиторська заборгованість перед своїм постачальником). Пройшло три роки, проте ФОП досі не заплатив за отриманий товар. 21.03.12 строк позовної давності щодо кредиторської заборгованості сплинув, тому сума заборгованості визнається доходом підприємця відповідно до пункту 292.3 Податкового кодексу. Сума заборгованості складає 4 000 грн.
22.03.2012 - здійснено взаємозалік взаємних зустрічних вимог (або бартер) на суму 2 000 грн. Такий дохід, оподатковується за ставкою 15% відповідно до частини 3 пункту 293.4 ПКУ.

Приклад заповнення Розділу "Доходи" для неплатника ПДВ (натисніть на зображення, щоб побачити в повному розмірі)
Изображение


Приклад заповнення Розділу "Витрати" книги обліку доходів та витрат платника єдиного податку


Умови прикладу для заповнення Розділу "Витрати":
14.02.2012 - придбані товари на суму 2 400 грн. в тому числі ПДВ 400 грн.
30.02.2012 - виплачена заробітна плата найманому працівнику 1 000 грн. У цей же день сплачено до бюджету утримані із зарплати ЄСВ та ПДФО, а також нарахований на заробітну плату єдиний соціальний внесок (нехай ставка буде 37%) 370 грн.
29.02.2012 - сплачено комунальні послуги за офіс 500 грн.
05.03.2012 - сплачено єдиний соціальний внесок "за себе" в розмірі мінімального страхового платежу 1073 * 34,7% = 372,33 грн.

Приклад заповнення Розділу "Витрати" (натисніть на зображення, щоб побачити в повному розмірі)
Изображение

Яку відповідальність застосовує податкова служба за неведення або неправильне ведення книги доходів та витрат?


1. Відповідальність за неведення або неправильне ведення передбачена статтею 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та складає попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн.). Повторне протягом року порушення тягне накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 грн.).
2. За неоприбуткування (неповне та /або несвоєчасне) оприбуткування готівки в книзі обліку доходів та книзі обліку доходів та витрат органи ДПС застосовують штрафні санкції відповідно до вимог Указу Президента України від 12 червня 1995 року № 436/95-ВР "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Як у книзі обліку доходів та витрат третьої групи + ПДВ відображати витрати на розрахунково-касове обслуговування банківського рахунку?


Згідно Порядку ведення книги, записи здійснюються за підсумками робочого дня, протягом якого понесені витрати, зокрема оплачена вартість послуг. Для здійснення запису в книгу треба орієнтуватися на банківську виписку, тобто на первинний документ, який підтверджує витрати.
Якщо в банківській виписці плата за розрахунково-касове обслуговування відображається один раз в останній день місяця, то і запис у книгу треба робити один раз в останній день місяця, тобто на дату банківської виписки.
Якщо плата за розрахунково-касове обслуговування зазначається у банківській виписці на кожну дату проведення операцій, то здійснювати запис у книгу треба робити на кожну таку дату, оскільки фактично кошти списуються з рахунку на кожну таку дату.

Чи є доходом платника єдиного податку власні кошти, внесені на поточний рахунок та чи треба відображати їх у книзі обліку доходів та витрат?


На думку ДПСУ, власні кошти підприємця - платника єдиного податку, внесені на поточний рахунок є його доходом, а отже підлягають відображенню у книзі доходів та витрат. Роз'яснення ДПСУ читайте тут.
Звичайно, позиція дуже і дуже спірна. На цю тему на блозі є чудова стаття: Внесення підприємцем власних коштів на рахунок. Дохід чи не дохід? Як правильно оформити внесення та про що треба пам’ятати?

За якою ставкою оподатковується неповернена у встановлений строк фінансова допомога та як це відображається у книзі обліку?

Якщо поворотна фінансова допомога не повертається протягом 12 календарних місяців з дня її отримання вона включається до доходу та оподатковується за звичайною ставкою, встановленою для відповідної групи. Отримання такого доходу прямо не передбачено формою книги обліку доходів та витрат платника єдиного податку, тому податкова служба, у своєму листі від 27.09.2012 року (текст листа читаємо тут) рекомендує відображати такий дохід у графі 5 книги.

Василий
 
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 07 фев 2012, 09:57
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: Книга обліку доходів 2012

Сообщение bykashka » 07 фев 2012, 13:54

Василий писал(а):Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста по ведению новой Книги обліку доходів.
У меня хлебобулочный киоск на рынке, на I группе до 150 000
Пример: Я закупил у поставщика утром на 1000грн хлеба, вечером вся выручка 1100грн
в 1-ю графу пишу дату, во 2-ю графу 1100, в 3 графу 1000, в 4 -ю и 7-ю я пишу 100грн
правильно ли я понимаю: Сума повернутых коштів за товар (роботи, послуги)– это деньги заплаченные мной контрагенту за закупку товара. Хотя в налоговой говорят (на словах) по смыслу получается :Сума коштів за повернутий товар (роботи, послуги) якобы во 2 графу нужно записывать деньги за возвращённый товар покупателем продавцу.
Если книга доходов зарегистрирована 16.01.2012г с какого числа я должен начинать её вести.
Большое спасибо.

Открываем приказ от 15.12.2011 №1637:
6.2.2. У графі 3 вказується сума повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати.

То есть это та сума, которую вам возвращает ваш покупатель, когда возвращает вам товар.
Получается графа 1 - дата, графа 2 - 1100, графа 4 - 1100, графа 7 - 1100.
По поводу того, с какой даты вы должны вести книгу то тут не совсем ясно. В некоторых налоговых на местах, говорят, что вести вы должны (в вашем случае) с 16.01, а доход, который получили до этой даты должны поставить одной строкой.
Есть также ответ налоговой
Відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному пп. 296.1.1 – 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ. Згідно із пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються Міністерством фінансів України. Підпунктом 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ передбачено, що платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені Міністерством фінансів України. Отже, починаючи з 01.01.2012 року Ви повинні вести Книгу за новою формою. Стару книгу ви повинні зберігати відповідно до норм діючого законодавства.

Державна податкова адміністрація в Одеській області

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Re: Книга обліку доходів 2012

Сообщение Василий » 07 фев 2012, 16:36

(То есть это та сума, которую вам возвращает ваш покупатель, когда возвращает вам товар. Не могу с Вами согласится, тогда было бы так: Сума коштів за повернутий товар (роботи, послуги)) именно это я и пытаюсь выяснить, но покупатели возвращают товар очень редко в среднем раз в год. А может быть, когда разрабатывали эту книгу, имели в виду закупка товара это и есть 3 графа (Сума повернутих коштів за товар (роботи, послуги) та/або передплати, грн.) так как под закупку товара подходит: Сума повернутих коштів за товар и подходит передплати, грн, я же товар покупаю, а не произвожу, тем более мне в случае чего нужно подтвердить происхождение товара накладными, а так нету особого смысла в 3 графе. Я подразумеваю закупка товара подтверждённая накладными и чеками. Уже месяц немого нигде узнать, что писать в 3 графу, даже в налоговой дают очень расплывчатый ответ. Я так понял они, и сами не знают или умышленно запутывают…Спасибо!

Василий
 
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 07 фев 2012, 09:57
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: Книга обліку доходів 2012

Сообщение Александр » 07 фев 2012, 17:05

Правильно мыслишь: 1-1100, 2-1000, 4 и 7 -100 итого 5 грн. получит Рідна Батьківщина. А в налоговой зря пытаешся проконсультироваться (твои ошибки-их хлеб).

Александр
 
Сообщения: 5
Зарегистрирован: 07 фев 2012, 16:49
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: Книга обліку доходів 2012

Сообщение Василий » 07 фев 2012, 17:18

Александр Вы имели в виду, что моя версия заполнения 3-й графы правильная? И мне непонятно могу ли я в 3 графу записывать расходы по электро энергии и аренде места на рынке, я так понимаю, что эти расходы связанные с моей хозяйственной деятельностью и значит я могу их фиксировать в книгi обліку доходів.
Последний раз редактировалось Василий 08 фев 2012, 16:32, всего редактировалось 1 раз.

Василий
 
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 07 фев 2012, 09:57
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: Книга обліку доходів 2012

Сообщение bykashka » 07 фев 2012, 17:40

Единщики первой, второй и третьей группы неплательщики НДС не ведут учет расходов, а только доходов. Книга называется "Книга учета доходов".
296.1.1. Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Приказ от 15.12.2011 №1637
1. Відповідно до підпункту 296.1.1 пункту 296.1 статті 296 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України (далі - Кодекс) фізичні особи - підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої і другої груп, а також платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість (далі - платник податку), ведуть книгу обліку доходів (далі - Книга), у якій щоденно, за підсумками робочого дня, відображають отримані доходи.

Заметьте здесь не идет речь о расходах. Ваши расходы в книгу не записываются.
Правильно мыслишь: 1-1100, 2-1000, 4 и 7 -100 итого 5 грн. получит Рідна Батьківщина. А в налоговой зря пытаешся проконсультироваться (твои ошибки-их хлеб).

Смотрим Налоговый кодекс:
292.1. Доходом платника єдиного податку є:
1) для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.

Ставки налога платятся с дохода.
293.1. Ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Никого не интересует сумма ваших затрат, крому подтверждения их первичными документами чтобы выполнять требования пункта 44.1 Налогово кодекса.
Александр Вы имели в виду, что моя версия заполнения 3-й графы правильная? А Рідной Батьківщинi хватит: это пока:Единый налог 10% от миним.зарпл 107грн; соц взнос 326,53 грн; не считая всяких наваров на моей деятельности;электро энергия, аренда, сан станция
пожарники и т.д.

Ваш вариант заполнения графы 3 основывается только на вашем понимании синтаксического строения названия графы 3 в форме книги.

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Re: Книга обліку доходів 2012

Сообщение Василий » 08 фев 2012, 11:23

Вы правильно написали, но мне кажется, что доходы невозможно определить без учёта расходов. Получается, что вся выручка на вечер идёт в доход. Пример: Я торгую карточками пополнения, там чистая прибыль 1% , закупил 100 карточек по 90грн=9000грн, продал за день 20шт по 91грн=1820грн и если записывать в книгу как вы советуете 1820 без учёта расходов то мой ДОХОД =1820грн умножаем на 365 дней, мой доход за год составляет 664 300грн. Вы так это понимаете? Или мне нужно на черновике высчитать свою чистую прибыль и заведомо нарушая правила заполнения книги(так как там указано 6.2.1. У графі 2 зазначається загальна сума виручки за продані товари, виконані роботи, надані послуги) записать все деньги которые будут у меня по окончании рабочего дня без учёта затрат. Если спросить по простому I группа обсяг доходу до 150 000грн это чист прибыль то есть выручка – затраты или просто писать все деньги без всякого учёта расходов, все советы в налоговой сводятся к этому. Вопрос в том, что называть доходом, их существует около 50видов, какой доход они имеют в виду. Потому, что в статьях 292.1 и 292.3 примерно так доходом есть доход …292.1. Доходом платника єдиного податку є: 1) для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формах, визначених пунктом. То есть, что такое доход не поймешь. Спасибо

Василий
 
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 07 фев 2012, 09:57
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: Книга обліку доходів 2012

Сообщение bykashka » 08 фев 2012, 12:05

Вы правильно написали, но мне кажется, что доходы невозможно определить без учёта расходов. Получается, что вся выручка на вечер идёт в доход. Пример: Я торгую карточками пополнения, там чистая прибыль 1% , закупил 100 карточек по 90грн=9000грн, продал за день 20шт по 91грн=1820грн и если записывать в книгу как вы советуете 1820 без учёта расходов то мой ДОХОД =1820грн умножаем на 365 дней, мой доход за год составляет 664 300грн. Вы так это понимаете?

В этом и заключается смысл упрощенной системы налогообложения. Никого не интересуют ваши расходы.
Или мне нужно на черновике высчитать свою чистую прибыль и заведомо нарушая правила заполнения книги(так как там указано 6.2.1. У графі 2 зазначається загальна сума виручки за продані товари, виконані роботи, надані послуги) записать все деньги которые будут у меня по окончании рабочего дня без учёта затрат. Если спросить по простому I группа обсяг доходу до 150 000грн это чист прибыль то есть выручка – затраты или просто писать все деньги без всякого учёта расходов, все советы в налоговой сводятся к этому. Вопрос в том, что называть доходом, их существует около 50видов, какой доход они имеют в виду. Потому, что в статьях 292.1 и 292.3 примерно так доходом есть доход …292.1. Доходом платника єдиного податку є: 1) для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формах, визначених пунктом. То есть, что такое доход не поймешь.

В чем заключается нарушение правил заполнения книги? "Загальна сума виручки" - это все деньги, которые вы получили.

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Re: Книга обліку доходів 2012

Сообщение Василий » 08 фев 2012, 12:32

(В чем заключается нарушение правил заполнения книги? "Загальна сума виручки" - это все деньги, которые вы получили.)В том, что если писать истинную выручка то по ихнему доход будет несколько миллионов, а на самом деле заработаешь за год несколько тысяч.Есть ещё графа-3 (Сума повернутих коштів за товар (роботи, послуги) та/або передплати, грн.) и граф 4-7,зачем тогда вообще 3 графа и что такое та/або передплати,это предоплата за товар. Тогда надо в книге оставить одну графу (пишите сколько придумаете) А на мои основные вопросы так никто и не может ответить.
1. Как понимать обсяг доходу до 150 000грн,это разница между выручкой (всеми деньгами в кассе на конец рабочего дня) и затратами (на закупку товара, оплату Эл.энергии, аренды и тд).
2. Или обсяг доходу до 150 000грн это (все деньги в кассе на конец рабочего дня) которые бывает считаешь по несколько раз, одни и те же деньги но в разные дни, это же не доход или доход всётаки.
Почему меня упорно мало кто понимает?
Как конкретно заполнить Книгу обліку доходів на этом примере Я торгую карточками пополнения, там чистая прибыль 1% , закупил 100 карточек по 90грн=9000грн, продал за день 20шт по 91грн=1820грн и если записывать в книгу как вы советуете 1820 без учёта расходов то мой ДОХОД =1820грн умножаем на 365 дней, мой доход за год составляет 664 300грн. (самый простой вопрос)
И к (bykashka) вопрос Вы лично торгуете,если да то примерно чем и как заполняете Книгу обліку доходів.Спасибо.

Василий
 
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 07 фев 2012, 09:57
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: Книга обліку доходів 2012

Сообщение bykashka » 08 фев 2012, 13:00

С вами очень трудно общаться. На ваши вопросы я ответил выше. Отвечаю еще раз.
1. 150 000 это не разница. Это вся ваша выручка, которая у вас в кассе.
2. 150 000 это допустимый объем дохода за год. Для того, чтобы делать запись в книгу учета доходов, которая делается каждый день, когда был доход, вам придется считать выручку каждый день и не повторяться.
3. Ваш доход, на вашем примере это 1820 грн.
4. Да, ваш доход за год составляет 664 300грн.
5. Я не торгую, я веду бухгалтерский учет у частных предпринимателей.
Почему меня упорно мало кто понимает?

Я вам привел выдержки из налогового кодекса выше, вам их не достаточно?

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Быстрый ответ

Підказка: за допомогою цих кнопок можна швидко застосувати стилі до виділеного тексту.
Смайлики
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
   
След.

  • Також варто ознайомитися з наступними темами
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в Єдиний податок (спрощена система оподаткування)

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1