Форум про оподаткування, бухгалтерський облік та звітність в Україні

Форум для бухгалтерів, приватних підприємців та юристів

Ответственность за неуплату единого налога 5% третья группа


Особливості підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності для фізичних осіб - підприємців...

Ответственность за неуплату единого налога 5% третья группа

Сообщение Diletantka » 16 фев 2012, 12:25

Подскажите, чем чревата неуплата , несвоевременная неуплата единого налога - 3 гр, 5 %! И еще Гражданско-правовой договор с физлицом где-то надо регистрировать?

Diletantka
 
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 30 янв 2012, 11:53
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: Ответственность за неуплату единого налога 5% третья группа

Сообщение bykashka » 16 фев 2012, 15:03

Несвоевременная уплата единого налога плательщиком третьей группы подпадает под общую ответственность для неуплаты налогов, которая предусмотрена статьей 126 Налогового кодекса:
126.1. У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

На неуплаченную сумму также начисляется пеня в соответствии со статьей 129 Налогового кодекса.
Гражданско - правовой договор с физическим лицом не регистрируется в центре занятости.

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Re: Ответственность за неуплату единого налога 5% третья группа

Сообщение Василий » 18 фев 2012, 10:26

Подскажите, пожалуйста, какая предусмотрена ответственность, если работаешь без свидетельства частного предпринимателя, например ремонт телевизоров.Спасибо.

Василий
 
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 07 фев 2012, 09:57
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: Ответственность за неуплату единого налога 5% третья группа

Сообщение bykashka » 18 фев 2012, 11:30

Василий писал(а):Подскажите, пожалуйста, какая предусмотрена ответственность, если работаешь без свидетельства частного предпринимателя, например ремонт телевизоров.Спасибо.


Ну во многом, в этом случае ответственность заключается в неподаче годовой декларации по НДФЛ и неуплате этого самого НДФЛ. Но также есть ответственность за осуществление предпринимательской деятельности без государственной регистрации, предусмотренная КУАП. Однако, все это очень трудно доказать, и если доходы от такой деятельности незначительные, то этим никто не будет заниматься. Вот ответы по этому вопросу из единой базы налоговых знаний.
Чи передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи ФО?
Повна відповідь : Діє з 01.01.2011 Відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-Х неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи, коли подання є обов’язковим, чи включення до декларацій перекручених даних тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 51 грн. до 136 грн.). Дії передбачені ч. 1 цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за теж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 грн. до 136 грн.).


Чи має право ФО здійснювати підприємницьку діяльність без державної реєстрації з 01.01.11?
Коротка відповідь : Ні, не має такого права.
Повна відповідь : Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України (далі – ГКУ) підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Згідно із ст. 45 ГКУ порядок створення, державної реєстрації, діяльності, реорганізації та ліквідації суб'єктів підприємництва окремих організаційних форм визначається ГКУ та іншими законами. Щодо громадян та юридичних осіб, для яких підприємницька діяльність не є основною, положення ГКУ поширюються на ту частину їх діяльності, яка за своїм характером є підприємницькою. Відповідно до ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – Кодекс) провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої. Дії, передбачені частиною першою ст. 164 Кодексу, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої.


Яка застосовується відповідальність до ФО за несвоєчасну сплату ПДФО за наслідками річної декларації про майновий стан і доходи?
Повна відповідь : Відповідно до п. 179.7 ст. 179 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації. Згідно із п. 126.1 ст. 126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу. Відповідно до пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. При нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами нарахування пені розпочинається: від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом. Згідно із п. 129.4 ст. 129 ПКУ пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Быстрый ответ

Підказка: за допомогою цих кнопок можна швидко застосувати стилі до виділеного тексту.
Смайлики
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
   

  • Також варто ознайомитися з наступними темами
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в Єдиний податок (спрощена система оподаткування)

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

Loading...