Форум про оподаткування, бухгалтерський облік та звітність в Україні

Форум для бухгалтерів, приватних підприємців та юристів

Податкова накладна. Особливості виписки та заповнення

Реєстрація, звітність, сплата податку, об'єкти оподаткування, податкова накладна та бюджетне відшкодування...

Re: Як задавати питання на форумі?

Сообщение Галкина » 16 ноя 2012, 13:27

Подскажите пожалуйста, как исправить ситуацию. В июле 2012г. у нас был экспорт, но налоговую я не выписала и в реестр она не попала, могу ли я включить ее в реестр за октябрь как податкову налоговую уточненную, и какой штраф за это невключение? НДС здесь нет 0% ставка. В декларации экспорт указан и ГТД я сдала в ГНИ.

Галкина

Благодарил (а): 0 раз.

Re: Податкова накладна. Особливості виписки та заповнення

Сообщение bykashka » 18 ноя 2012, 20:08

Я думаю, что включать эту накладную в реестр с пометкой "ПНУ" будет некорректно:
У разі якщо дані документа включаються до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період, до виду документа додається літера "У" (наприклад, ПН - податкова накладна, ПНУ - податкова накладна, яку включено до уточнюючих розрахунків).

Она у вас отображена в декларации и уточненку вы не подаете. Я бы оставил все как есть.

Теоретически за эту ошибку вам могут применить при проверке (если конечно заметят столь незначительную ошибку) штраф по статье 163-1 Кодекса об административных правонарушениях 170 грн. за неправильное ведение налогового учета. Других штрафов за это нет.

bykashka

Благодарил (а): 19 раз.

Сообщение Галкина » 19 ноя 2012, 15:26

Спасибо за ответ. Я в принципе тоже так думала, но хочется услышать и мнение других.

Галкина

Сообщение bykashka » 25 ноя 2012, 10:48

Подтверждение того, что уже обговаривалось ранее.

Необходимо ли поставщику-резиденту в налоговой накладной указать код товара согласно УКТ ВЭД, если товар еще не ввезен на таможенную территорию Украины, но получена предоплата (аванс) от покупателя-резидента за такой товар?

В налоговой накладной указываются в отдельных строках обязательные реквизиты, в частности код товара согласно УКТ ВЭД (для подакцизных товаров и товаров, ввезенных на таможенную территорию Украины).

Налоговая накладная составляется в двух экземплярах в день возникновения налоговых обязательств продавца. Один экземпляр налоговой накладной выдается покупателю, а второй остается у продавца. В случае составления налоговой накладной в бумажном виде покупателю выдается оригинал, а копия остается у продавца (п. 201.4 ст. 201 Налогового кодекса Украины).

Код товара согласно УКТ ВЭД указывается в графе 4 налоговой накладной. Графа 4 налоговой накладной заполняется в случае поставки подакцизных товаров и товаров, ввезенных на таможенную территорию Украины на всех этапах поставки таких товаров/услуг.

Следовательно, поскольку договор, заключенный между поставщиком-резидентом и покупателем-резидентом, предусматривает поставку ввезенного (импортированного) на таможенную территорию Украины товара, то независимо от условий его поставки (получение предварительной (авансовой) оплаты за товар или отгрузку товара) плательщик налога при составлении налоговой накладной должен указать код УКТ ВЭД такого товара.

Вестник налоговой службы

bykashka

Сообщение Nbuhgalter » 25 дек 2012, 16:00

Моє Підприємство – платник ПДВ виконало підприємству - платнику ПДВ ремонт та зварювання цистерни. Був оформлений та підписаний належним чином акт виконаних робіт, де було вказано Найменування послуг на суму наприклад 6000 грн. з ПДВ та Використані запасні частини і матеріали (з вказанням од. вимірювання, кількості, ціни, та суми) на суму наприклад 4130 грн. з ПДВ. Згідно підписаного договору на ремонт та ТО ДТЗ ТМЦ при виконанні робіт надає Виконавець, тобто це Я. При виконанні робіт використовується товар іноземного походження (у даному випадку диск зачистний та відрізний МАКІТА). Даний іноземний продукт у циклі ремонту завершує своє призначення, нічого від нього не залишається. Тобто я його з відремонтованою цистерною не повертаю, але у акті викон. робіт він фігурує, як використаний матеріал за який мені підприємство Замовника винно грощі.
Питання
Чи вірним вважається виписана податкова накладна, якщо в ній зазначено:
в графі Номенклатура товарів/послуг продавця - Ремонт та зварювання цистерни марки наприклад Індокс п/п держ. номер наприклад ВІ 0000 ХР
в графі Одиниця виміру - грн.
в графі Кількість (об’єм, обсяг) – послуги
На загальну суму з ПДВ 10 130 грн., (а не розписані у п/н окремо використані ТМЦ зокрема іноземного походження та послуги по сумам).
Чи можливо, що дану податкову накладну визнають не дійсною?
Заздалегідь вдячна за відповідь.

Nbuhgalter

Сообщение bykashka » 26 дек 2012, 10:06

Есть такой ответ из ЕБНЗ. Он в отношении товаров, но я думаю, что его вполне можно применить и к услугам.

Чи потрібно в податковій накладній зазначати код УКТ ЗЕД імпортованих товарів, якщо з таких товарів були вироблені інші види продукції або такі товари були піддані достатній обробці/переробці на митній території України?

Якщо з імпортованих товарів були вироблені інші види продукції або такі товари були піддані достатній обробці/переробці на митній території України, то вироблені, оброблені/перероблені товари вважаються товарами українського походження, а тому при їх постачанні код УКТ ЗЕД в податковій накладній не зазначається.

Відповідно до п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями код товару згідно з УКТ ЗЕД є одним із обов’язкових реквізитів, який зазначається в податковій накладній при постачанні підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України.

Статтею 36 гл.6 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI (далі - МКУ) визначено, країною походження товару вважається країна, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до критеріїв, встановлених ПКУ.

Згідно зі ст.40 гл.6 МКУ у разі якщо у виробництві товару беруть участь дві або більше країн, країною походження товару вважається країна, в якій були здійснені останні операції з переробки, достатні для того, щоб товар отримав основні характерні риси повністю виготовленого товару, що відповідають критеріям достатньої переробки згідно з положеннями цієї статті.

Критеріями достатньої переробки є:
1) виконання виробничих або технологічних операцій, за результатами яких змінюється класифікаційний код товару згідно з УКТ ЗЕД на рівні будь-якого з перших чотирьох знаків;
2) зміна вартості товару в результаті його переробки, коли відсоткова частка вартості використаних матеріалів або доданої вартості досягає фіксованої частки у вартості кінцевого товару (правило адвалорної частки);
3) виконання виробничих та/або технологічних операцій, які в результаті переробки товару не ведуть до зміни його класифікаційного коду згідно з УКТ ЗЕД або вартості згідно з правилом адвалорної частки, але з дотриманням певних умов вважаються достатніми для визнання товару походженням із тієї країни, де такі операції мали місце.

Такі критерії достатньої переробки, для конкретних товарів встановлюються та застосовуються у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Якщо стосовно конкретного товару такі критерії достатньої переробки, як правило адвалорної частки та виконання виробничих і технологічних операцій, не встановлено, то застосовується правило, згідно з яким товар вважається підданим достатній переробці, якщо в результаті його переробки змінено класифікаційний код товару згідно з УКТ ЗЕД на рівні будь-якого з перших чотирьох знаків.

Враховуючи викладене, якщо з імпортованих товарів були вироблені інші види продукції або такі товари були піддані достатній обробці/переробці на митній території України, то вироблені, оброблені/перероблені товари вважаються товарами українського походження, а тому при їх постачанні код УКТ ЗЕД в податковій накладній не зазначається.

Мое мнение, если вы не выделили в самой налоговой накладной отдельной строкой импортные товары то в них не нужно указывать код УКТ ВЕД.
То что список импортных товаров указан в акте выполненных работ, я думаю не имеет значение, потому что вы выписываете НН на сумму услуг а не отдельно две НН. Одна на сумму услуг а вторая на сумму импортных товаров, которые были использованы при таких услугах. Примерно так.

bykashka

Сообщение Nbuhgalter » 26 дек 2012, 10:23

bykashka, Спасибо Вам за информацию. Я правомерно поступаю если я не выделяю в налоговой накладной отдельными строками использованные ТМЦ (ин. происхождения) и отдельными строками услуги (демонтаж/монтаж, зачистка, обработка, сварка) , а объединяю всё в УСЛУГУ Ремонт и сварка. Весь сыр бор в том что гл.бух. Заказчика требует расписать или не видать Вам контракта по выполнению работ. Рассудите. Для меня это очень важно.

Nbuhgalter

Сообщение bykashka » 26 дек 2012, 15:09

Ну если речь идет о заключении или не заключении договора, то я думаю, что надо все таки расписать. Но тогда нужно будет указывать коды и регистрировать НН в едином реестре.

Кстати, каким образом в договоре прописан момент составления акта выполненных работ? Материалы входят в стоимость услуги или заказчик просто возмещает исполнителю стоимость материалов? Если второй вариант, то указывать надо. Если первый вариант, то надо было даже материалы в акте не указывать.

bykashka

Сообщение Nbuhgalter » 26 дек 2012, 17:02

bykashka, В контракте Заказчик кроме стоимости услуг оплачивает и стоимость материалов Исполнителя, цена на которые согласовывается дополнительно и указ. в акте вып. работ. Вот. А сработали мы с ними уже 3 месяца, и нал. накл. переделать я им не могу, и я их не регистрировала т. к. выписывала всё в кучу общей сумой (как услугу). Вот., а теперь БЕДА! Им кредит снимут? А мне штраф? и ВЕЧНЫЙ ВОПРОС КТО ВИНОВАТ И ЧТО ДЕЛАТЬ? Но что еще интересно, работаем Мы с др. организациями, там вопросов таких не задают, так как быть? Как правильно?

Nbuhgalter

Сообщение bykashka » 26 дек 2012, 18:02

Думаю, что тут все таки надо увазывать у НН коды. А они в налоговый кредит себе уже включили эту НН? И подавали ли они на вас жалобу (дод 8 к деке)? Если включили и не подавали, то в их интересах, чтобы в НН не было импортных товаров. Даже если вы им правильно выпишете НН, им снимут кредит так как она не зарегистрирована в едином реестре.
Если они жалобу на вас подавали, то просто перевыпишите им НН. Вам за нерегистрацию НН в едином реесте грозит максимум штраф 170 грн. административный, который чтобы выписать налоговой надо совершить кучу действий.

bykashka

Быстрый ответ

Підказка: за допомогою цих кнопок можна швидко застосувати стилі до виділеного тексту.
Смайлики
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

Пред.След.

• Також варто ознайомитися з наступними темами
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в Податок на додану вартість