Форум про оподаткування, бухгалтерський облік та звітність в Україні

Форум для бухгалтерів, приватних підприємців та юристів

Сплата ЄСВ в ПФ для ФОП на загальній системі


Обчислення та сплата ЄСВ, подання звітності та інші взаємовідносини з Пенсійним фондом України та фондами соціального страхування...

Сплата ЄСВ в ПФ для ФОП на загальній системі

Сообщение Алла » 01 фев 2012, 14:18

Чи обов'язково сплачувати мінімальний ЄСВ в ПФ , якщо у ФОП на загальній системі не буде взагалі прибутку?

Алла
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 01 фев 2012, 14:02
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: Сплата ЄСВ в ПФ для ФОП на загальній системі

Сообщение bykashka » 02 фев 2012, 11:06

Згідно статті 7 Закону "Про ЄСВ":
2) для платників, зазначених у пункті 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та на суму доходу, що розподіляється між членами сім'ї фізичних осіб - підприємців, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Тобто, коли прибутку не було, сплачувати єдиний соціальний внесок за цей місяць не потрібно.

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Re: Сплата ЄСВ в ПФ для ФОП на загальній системі

Сообщение эмаль » 12 фев 2012, 20:48

Я ФОП на загальній системі без найманої праці. За 2011 р. сума чистого доходу склала 1190.60 грн.
Як мені заповнити таблицю 1 додатка 5 якщо я нехочу платити мінімальні внески за кожний місяць року.

эмаль
 
Сообщения: 2
Зарегистрирован: 12 фев 2012, 20:35
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: Сплата ЄСВ в ПФ для ФОП на загальній системі

Сообщение bykashka » 13 фев 2012, 09:14

эмаль писал(а):Я ФОП на загальній системі без найманої праці. За 2011 р. сума чистого доходу склала 1190.60 грн.
Як мені заповнити таблицю 1 додатка 5 якщо я нехочу платити мінімальні внески за кожний місяць року.

Це залежить від того, коли ви отримали свій чистий дохід. Якщо ви отримали його у одному місяці, то ви повинні сплатити 34,7% від 1190,60 грн. тільки за один місяць.

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Re: Сплата ЄСВ в ПФ для ФОП на загальній системі

Сообщение эмаль » 13 фев 2012, 11:20

Цей дохід 1190.60 грн. отриманий за 10 місяців 2011р.,а декларація про майновий стан і доходи подавалась за весь 2011 р. Чи можу я цей дохід написати за один місяць,наприклад грудень 2011 р. і з нього заплатити 34,7%.

эмаль
 
Сообщения: 2
Зарегистрирован: 12 фев 2012, 20:35
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: Сплата ЄСВ в ПФ для ФОП на загальній системі

Сообщение bykashka » 13 фев 2012, 13:21

В цілях подання річного звіту з єдиного соціального внеску, можете. Проте, те, що ви отримували дохід на протязі всього року, може виявитися потім під час перевірки пенсійного фонду.

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Re: Сплата ЄСВ в ПФ для ФОП на загальній системі

Сообщение Lolico » 21 фев 2012, 15:29

Алла писал(а):Чи обов'язково сплачувати мінімальний ЄСВ в ПФ , якщо у ФОП на загальній системі не буде взагалі прибутку?

если вы уверены, что прибыли точно не будет (например нет деятельности), то ничего не платите. А если будет в каком-то месяце хоть 1 грн. прибыли, то нужно будет за этот месяц заплатить

Lolico
 
Сообщения: 4
Зарегистрирован: 21 фев 2012, 15:26
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: Сплата ЄСВ в ПФ для ФОП на загальній системі

Сообщение bykashka » 21 фев 2012, 16:11

Думаю, что тут не стоит забывать про ответственность, предусмотренную статьей 165-1 Кодексу Украины про Административные правонарушения:

Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, -

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян -

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Так что, если была деятельность в предыдущем году, авансовые платежи лучше платить.

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Re: Сплата ЄСВ в ПФ для ФОП на загальній системі

Сообщение Tina » 22 фев 2012, 14:14

А якщо ФОП на загальній системі (без найманих) з 01.01.2011 року, то чи потрібно було сплачувати авансові платежі до ПФ протягом 2011 року?

Tina
 
Сообщения: 5
Зарегистрирован: 16 фев 2012, 18:54
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: Сплата ЄСВ в ПФ для ФОП на загальній системі

Сообщение bykashka » 22 фев 2012, 16:11

Tina писал(а):А якщо ФОП на загальній системі (без найманих) з 01.01.2011 року, то чи потрібно було сплачувати авансові платежі до ПФ протягом 2011 року?

Это зависит от того, был ли у вас доход в предыдущем году (в 2010). Если вы были на общей системе и у вас в 2010 году не было дохода, то вы не должны были платить. Если вы в 2010 году были на едином налоге, то тоже платить не должны. Если были на общей системе и получали доход, то должны были платить авансовые ЕСВ.
Подробнее о уплате единого социального взноса вы можете почитать в теме ФОП на загальній системі оподаткування (питання та відповіді)

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Быстрый ответ

Підказка: за допомогою цих кнопок можна швидко застосувати стилі до виділеного тексту.
Смайлики
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
   
След.

Вернуться в Пенсійний фонд

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

Loading...