Форум про оподаткування, бухгалтерський облік та звітність в Україні

Форум для бухгалтерів, приватних підприємців та юристів

Узагальнююча податкова консультація Наказ ДПС України 22.11.2012 N 1047 (факсимиле)

Обговорення законопроектів, прийнятих законів, наказів, постанов, інструкцій, офіційних роз'яснень органів державної влади, тощо...

Узагальнююча податкова консультація Наказ ДПС України 22.11.2012 N 1047 (факсимиле)

Сообщение elisaveta » 08 дек 2012, 14:44

Ваше мнение, коллеги.
раньше было: если нельзя, но очень хочется (имеется ввиду первичка, а не налоговые отчеты/доверенности/кассовые доки и проч.), то можно.
а теперь: "Використання при оформленні первинних документів факсимільного відтворення підпису допускається у порядку, встановленому законом, іншими актами цивільного законодавства. Однак нормами Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" застосування факсиміле для підпису первинних документів не передбачено." - нельзя однозначно??

elisaveta

Благодарил (а): 0 раз.

Re: Узагальнююча податкова консультація Наказ ДПС України 22.11.2012 N 1047 (факсимиле)

Сообщение bykashka » 10 дек 2012, 09:22

Вообще, насколько я знаю, позиция государственных органов по данному вопросу всегда была однозначной. Взять хотя бы вот это письмо:
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.08.2009 р. N 31-34000-20-16/20991

Міністерство фінансів України на запит щодо застосування факсимільного підпису керівника на довіреності повідомляє.

Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" застосування факсиміле для підпису первинних документів не передбачено. Зазначені документи підписуються особисто та/або із застосуванням електронного підпису відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг", Закону України "Про електронний цифровий підпис".

Заступник Міністра М. Полудьонний

Однако, после первого вопроса: "Можно ли мне это сделать?", всегда следует второй: "А что мне будет за то, если я все таки это сделаю?". Так что мое мнение, если уж сильно хочется, то на всяких внутренних первичных документах, которые не имеют отношения к налоговому учету, факсимиле ставить можно. Но это только мое мнение, при том, что это все таки нарушение.

bykashka

Благодарил (а): 19 раз.

Re: Узагальнююча податкова консультація Наказ ДПС України 22.11.2012 N 1047 (факсимиле)

Сообщение elisaveta » 10 дек 2012, 12:05

спасибо за ответ.
насчет доверенности, нал./финансовых/пенсионных и проч. отчетов-деклараций, н/накладных, кассы и т.п. я согласна (письмо минфина конкретно о доверенностях), но: гку и положение 88 разрешает в порядке, установленном законодательством (имхо, случае, если контрагенты между собой оговорили такое право в договоре).
то есть, если в договоре использование факсимиле сторонами предусмотрено, считаю (вернее, считала, что, например, на расходных накладных-актах вып.работ и т.п.) такое использование было возможным.
после этой узагальнюючей консультации теперь очень сильно сомневаюсь.
мож., есть еще какие-то мысли?

elisaveta

Благодарил (а): 0 раз.

Быстрый ответ

Підказка: за допомогою цих кнопок можна швидко застосувати стилі до виділеного тексту.
Смайлики
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

• Також варто ознайомитися з наступними темами
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в Новини законодавства