Форум про оподаткування, бухгалтерський облік та звітність в Україні

Форум для бухгалтерів, приватних підприємців та юристів

Заповнення декларації платника єдиного податку юридичної особи (приклад)


Особливості сплати обчислення та сплати податків на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності для юридичних осіб...

Заповнення декларації платника єдиного податку юридичної особи (приклад)

Сообщение byhgalter » 01 апр 2012, 21:38

Якщо вам більше до смаку російська мова, читаємо цю тему на російській. Для юридичних осіб платників єдиного податку прийшов час вперше подавати до податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку.
Форма декларації затверджена Наказом Міністерства фінансів №1688 від 21.12.2011 року «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».
Бланк податкової декларації платника єдиного податку юридичної особи у форматі xls можна скачати на цій сторінці Бланк податкової декларації платника єдиного податку юридичної особи (скачати, завантажити). Податкова декларація юридичної особи – платника єдиного податку заповнюється на підставі даних спрощеного бухгалтерського обліку, який ведеться відповідно до пунктів 44.2 та 296.1.3 Податкового кодексу України.
Також слід зазначити що офіційної інструкції по заповненню та поданню декларації досі немає, а затверджені лише форми. Коли з’явиться інструкція, постараємося одразу її викласти та розписати її основні моменти. Радує лише те, що сама по собі форма декларації досить проста та її цілком можна заповнити і без інструкції.

Строки подання декларації платника єдиного податку та строки сплати податку за її результатами

Строк подання податкової декларації платника єдиного податку – строк встановлений для квартального податкового періоду 40 календарних днів, наступних за податковим кварталом (пункт 49.18.2 ПК).
Строки сплати єдиного податку - протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (пункт пункт 295.3 ПКУ).

Способи подання декларації до податкової служби

Оскільки порядку заповнення та подання ще не має, керуємося нормами з Податкового кодексу, а саме пунктом 49.3. Отже декларація платника єдиного податку подається:
1. Нарочно платником податків або уповноваженою особою (не забудьте скласти декларацію у двох екземплярах, на вашому екземплярі у податковій повинні поставити відмітку про прийняття);
2. Поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (в цьому випадку надіслати декларацію треба не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку її подання (пункт 49.5 ПКУ); якщо декларацію не приймуть, то податкова повинна протягом п’яти робочих днів за дня її отримання надіслати поштою письмову відмову);
3. Електронною поштою (за наявності електронного цифрового підпису).
Докладніше про подання податкових декларації до податкової служби можна почитати у статті Подання податкової звітності 2011 згідно Податкового кодексу.

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації платника єдиного податку

Відповідальність передбачена пунктом 120.1 Податкового кодексу у вигляді штрафів:
170 грн. – за перше порушення.
1020 грн. – за друге і наступні протягом року порушення.

Приклад заповнення податкової декларації платника єдиного податку юридичної особи

Юридична особа платник єдиного податку, яка є також платником податку на додану вартість, отримала за звітний квартал виручку в розмірі 1260 тис.грн. в тому числі ПДВ 210 тис.грн. Згідно пункту 292.11 ПКУ, суми податку на додану вартість не відносяться до складу доходу платника єдиного податку, тому у звіті вказуються суми без ПДВ. При цьому на 60 тис.грн. в тому числі ПДВ 10 тис.грн. здійснено залік взаємних зустрічних вимог. Ця сума, відповідно до пункту 293.5 ПКУ, оподатковується за подвійною ставкою єдиного податку. З наступного кварталу такий єдинник має перейти на загальну систему оподаткування (пункт 298.2.3 ПКУ).
Зразок заповненої декларації у форматі xls можна скачати тут. Але простіше подивитися приклад прямо тут. Натисність на зображення, щоб дивитись у повному вигляді.
Изображение


Чи треба подавати додаток «Розрахунок податкового зобов’язання ЄП за минулий період, що уточнюється», якщо платник єдиного податку не уточнює показники минулих декларацій?

У наказі №1688 зазначено, що додаток 1 до декларації платника єдиного податку юридичної особи заповнюється у разі уточнення показників раніше поданої податкової декларації у складі звітної або звітної нової податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені платником податку. Тобто, якщо показники не уточнюються, заповнювати на треба. У єдиній базі податкових знань на це питання також є відповідь. Її читайте тут.

Аватара пользователя
byhgalter
Администратор
 
Сообщения: 334
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 00:42
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 17 раз.

Re: Заповнення декларації платника єдиного податку юридичної особи (приклад)

Сообщение byhgalter » 19 сен 2012, 10:24

Чи необхідно подавати додаток «Розрахунок податкового зобов’язання ЄП за минулий період, що уточнюється» до податкової декларації платника ЄП – ЮО, якщо такий платник не здійснює виправлення помилок та уточнення показників сум ЄП за минулі податкові (звітні) періоди?Відповідь:Коротка:
Якщо юридична особа - платник єдиного податку не здійснює виправлення помилок та уточнення показників сум єдиного податку за минулі податкові (звітні) періоди, то додаток «Розрахунок податкового зобов’язання єдиного податку за минулий період, що уточнюється» до податкової декларації не додається, а відповідні рядки податкової декларації прокреслюються.

Повна:
Форма податкової декларації платника єдиного податку – юридичної особи (далі – податкова декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 21.12.11 №1688.
До податкової декларації додається додаток «Розрахунок податкового зобов’язання єдиного податку за минулий період, що уточнюється» (далі - додаток), який є її невід’ємною частиною та заповнюється у разі уточнення показників раніше поданої податкової декларації у складі звітної або звітної нової податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені платником податку.
Отже, якщо юридична особа - платник єдиного податку не здійснює виправлення помилок та уточнення показників сум єдиного податку за минулі податкові (звітні) періоди, то додаток до податкової декларації не додається, а відповідні рядки податкової декларації прокреслюються.

Єдина база податкових знань

Аватара пользователя
byhgalter
Администратор
 
Сообщения: 334
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 00:42
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 17 раз.

Re: Заповнення декларації платника єдиного податку юридичної особи (приклад)

Сообщение byhgalter » 19 сен 2012, 10:28

Яким чином заповнюється податкова декларація платника ЄП – ЮО у разі виправлення самостійно виявлених помилок, в тому числі за періоди до 01.01.2012?Відповідь:Коротка:
У разі виправлення самостійно виявлених помилок, що містяться у раніше поданих деклараціях платника єдиного податку – юридичної особи (далі – декларація), юридична особа - платник єдиного податку має право подати декларацію як звітну, звітну нову так і уточнюючу (відповідні відмітки робляться в полі 1 заголовної частини декларації).
При цьому у полі 2 заголовної частини декларації зазначається звітний (податковий) період, за який подається звітна (звітна нова) декларація, а у полі 3 заголовної частини декларації - податковий (звітний) період, що уточнюється при поданні уточнюючої декларації.

Якщо виправлення помилок здійснюється у звітній (звітній новій) декларації за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено помилки, то в додатку до декларації платник єдиного податку відображає правильні показники за податковий період, який уточнюється, та порівнюючи їх з відповідними рядками податкової декларації, що уточнюється, визначає суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку. Додатки до декларації заповнюються окремо по кожному періоду, що уточнюється (у тому числі за періоди до 01.01.2012). Сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання (як сума відповідних рядків додатків), переноситься до частини «Самостійне виявлення помилок» (рядки 11 – 12) декларації. В рядку 14 декларації зазначається сума штрафу в розмірі 5% від суми збільшення та в рядку 15 декларації - сума пені.

У разі проведення виправлення помилок за звітні (податкові) періоди до 01.01.12, при визначенні значень рядків 11 та 12 уточнюючої декларації або додатку до звітної (нової звітної) декларації проводиться порівняння суми виправленого (вірного) податкового зобов’язання та суми податкового зобов’язання звітного періоду, при розрахунку якого виявлена помилка (рядок 8 розрахунку сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва – юридичною особою, форма якого затверджена наказом ДПА України від 28.02.03 №98). У рядку 2 уточнюючої декларації або рядку 2 додатка до звітної (нової звітної) декларації платник єдиного податку зазначає всю виручку, що оподатковується за обраною ставкою до 01.01.12 (6% або 10%), а у рядку 7.1 декларації або рядку 7.1 додатка до звітної (нової звітної) декларації визначає суму єдиного податку за обраною ставкою до 01.01.12 (6% або 10%).

Повна:
Порядок самостійного виправлення помилок, що містяться у раніше поданій платником податку податковій декларації, визначено ст.50 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки було самостійно виявлено.

Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених п.50.2 ст.50 ПКУ:
або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
або відобразити суму недоплати у складі податкової декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5 % від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.
Форма податкової декларації платника єдиного податку – юридичної особи (далі – декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2011 № 1688, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за №1533/20271 (далі – наказ № 1618).
При виправленні самостійно виявлених помилок, що містяться у раніше поданих деклараціях, у тому числі і за звітні (податкові) періоди до 01.01.12, використовується декларація за формою, затвердженою наказом № 1618.
Декларація може подаватися юридичною особою - платником єдиного податку як звітна, звітна нова так і уточнююча (відповідні відмітки робляться в полі 1 заголовної частини декларації). При цьому у полі 2 заголовної частини декларації зазначається звітний (податковий) період, за який подається звітна (звітна нова) декларація, а у полі 3 заголовної частини декларації податковий (звітний) період, що уточнюється при поданні уточнюючої декларації.

Якщо виправлення помилок здійснюється у звітній (звітній новій) декларації за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено помилки, то в додатку до декларації платник єдиного податку відображає правильні показники за податковий період, який уточнюється, та порівнюючи їх з відповідними рядками податкової декларації, що уточнюється, визначає суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку. Додатки до декларації заповнюються окремо по кожному періоду, що уточнюється (у тому числі за періоди до 01.01.2012). Сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання (як сума відповідних рядків додатків), переноситься до частини «Самостійне виявлення помилок» (рядки 11 – 12) декларації. В рядку 14 декларації зазначається сума штрафу в розмірі 5% від суми збільшення та в рядку 15 декларації - сума пені.

Якщо виправлення проводиться в уточнюючій декларації (подається окремо по кожному періоду, що уточнюється (у тому числі за періоди до 01.01.2012), то додаток до декларації не заповнюється. Правильні значення показників зазначаються в такій декларації (рядки 1 - 9), а в рядку 10 декларації - сума єдиного податку за даними раніше поданої декларації, що уточнюється. На підставі порівняння податкового зобов’язання такої декларації та декларації, яка уточнюється, визначається сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання, штрафу в розмірі 3% від суми недоплати, та пені (рядки 11 - 15).

У разі проведення виправлення помилок за звітні (податкові) періоди до 01.01.12, при визначенні значень рядків 11 та 12 уточнюючої декларації або додатку до звітної (нової звітної) декларації проводиться порівняння суми виправленого (вірного) податкового зобов’язання та суми податкового зобов’язання звітного періоду, при розрахунку якого виявлена помилка (рядок 8 розрахунку сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва – юридичною особою, форма якого затверджена наказом ДПА України від 28.02.03 №98). У рядку 2 уточнюючої декларації або рядку 2 додатка до звітної (нової звітної) декларації платник єдиного податку зазначає всю виручку, що оподатковується за обраною ставкою до 01.01.12 (6% або 10%), а у рядку 7.1 декларації або рядку 7.1 додатка до звітної (нової звітної) декларації визначає суму єдиного податку за обраною ставкою до 01.01.12 (6% або 10%).

Єдина база податкових знань

Аватара пользователя
byhgalter
Администратор
 
Сообщения: 334
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 00:42
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 17 раз.

Re: Заповнення декларації платника єдиного податку юридичної особи (приклад)

Сообщение Chajka » 27 дек 2012, 14:05

Підкажіть будь-ласка, під яким номером документа в ОПЗ йде "податкова декларація платника єдиного податку - юридичної особи"?

Chajka
 
Сообщения: 17
Зарегистрирован: 13 ноя 2012, 14:52
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: Заповнення декларації платника єдиного податку юридичної особи (приклад)

Сообщение dmkushnir » 26 янв 2013, 11:43

податкова вимагає подачу декларації в електронній формі. Чи правомірні дії?

dmkushnir
 
Сообщения: 189
Зарегистрирован: 05 ноя 2012, 11:15
Благодарил (а): 30 раз.
Поблагодарили: 42 раз.

Re: Заповнення декларації платника єдиного податку юридичної особи (приклад)

Сообщение bykashka » 30 янв 2013, 10:49

подання податкової звітності в електронній формі це добровільна згода платника податків

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Re: Заповнення декларації платника єдиного податку юридичної особи (приклад)

Сообщение Chajka » 08 июл 2013, 19:41

підкажіть будь-ласка, чи потрібно в деклараціїї в розділі 7 "середньооблікова кількість працівників (осіб)" вказувати, як працівника директора, єдиний, хто числиться, але йому також не нараховується зарплату у зв"язку з тим, що немає ніяких оборотів на підприємстві. Нібито треба вказувати, але поступила інформація, що якщо працівник є, а оборотів нема, то податкова може зацікавитися. Так краще вказувати, чи ні?

Chajka
 
Сообщения: 17
Зарегистрирован: 13 ноя 2012, 14:52
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: Заповнення декларації платника єдиного податку юридичної особи (приклад)

Сообщение dmkushnir » 09 июл 2013, 22:40

ну якщо з ним складено контракт/трудовий договір то потрібно вказувати

dmkushnir
 
Сообщения: 189
Зарегистрирован: 05 ноя 2012, 11:15
Благодарил (а): 30 раз.
Поблагодарили: 42 раз.

Быстрый ответ

Підказка: за допомогою цих кнопок можна швидко застосувати стилі до виділеного тексту.
Смайлики
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
   

  • Також варто ознайомитися з наступними темами
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в Єдиний податок для юридичних осіб

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

Loading...