Форум про оподаткування, бухгалтерський облік та звітність в Україні

Форум для бухгалтерів, приватних підприємців та юристів

Звітність РРО в електронному вигляді. Хто, коли, куди та як?


Нюанси застосування реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні розрахунків за товари чи послуги у готівковій формі...

Звітність РРО в електронному вигляді. Хто, коли, куди та як?

Сообщение bykashka » 16 дек 2012, 17:28

Якщо вам більше до смаку російська мова, читаємо цю тему на російській. З 01 січня 2013 року для суб'єктів господарювання стає обов'язковим подання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) до органів державної податкової служби в електронному вигляді. Для цього, майже до всіх моделей РРО центри сервісного обслуговування (ЦСО) мають внести зміни, щоб ті відповідали вимогам Закону про РРО.
Дана тема являє собою систематизацію тієї інформації, яка є на просторах інтернету. Обговорюємо, задаємо питання та коментуємо.

Нормативні документи та інформація, яка використовувалася для створення теми

  1. ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі Закон про РРО).
  2. Наказ Міністерства фінансів «Про затвердження Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних та Порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів державної податкової служби» від 08.10.2012 №1057 (далі – Наказ Мінфіну №1057).
  3. Лист ДПСУ від 03.12.2012 №10322/0/71-12/22-1317/1317. Щодо подання звітності РРО в електронному вигляді
  4. Лист ДПСУ від 29.11.2012 Запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі
  5. Матеріали інтернет конференції з начальником відділу РРО ДПС України (далі – Інтернет конференція).
  6. Брошура ДПСУ «Запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі» (далі – Брошура ДПСУ по РРО). Вона представляє собою лише декілька сторінок загальної інформації та тексту Наказу Мінфіну №1057. Саму брошуру можна скачати тут.

Хто повинен подавати звітність про використання РРО в електронному вигляді?

Ця вимога міститься у пункту 7 статті 3 Закону про РРО.
Хто повинен подавати? Що подавати?
1. СГД, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі; 2. СГД, які використовують електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді; електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднанні
СГД, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді (за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів) Інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам'яті.


Яка різниця між РРО (реєстратор розрахункових операцій) та електронним контрольно – касовим реєстратором?

Визначення цих понять наведено у Законі про РРО. Їх доцільно навести повністю:
Реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).
Види реєстраторів розрахункових операцій: до реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.
Електронний контрольно-касовий реєстратор - реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує облік кількості реалізованих товарів (послуг) найменування, друкування розрахункових та інших звітних документів;
Як бачимо, електронний контрольно – касовий реєстратор є лише підвидом такого широкого поняття як реєстратор розрахункових операцій.

Яким чином почати подавати інформацію по РРО до податкової служби?

У листі ДПСУ від 29.11.2012 міститься наступна інформація:
Для суб’єктів господарювання існує два способи виконання вимог законодавства:
перший - придбання реєстраторів розрахункових операцій нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми;
другий - доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації.


Чи обов’язково на торговій точці, де встановлений РРО, мати підключення до мережі інтернет?

Інформація з цього приводу пролунала на Інтернет конференції. Начальник відділу РРО ДПСУ зазначив, що підключення до мережі інтернет мати не обов’язково.

До якого часу підприємствам треба забезпечити можливість свого РРО передавати інформацію до податкової служби?

Ця інформація є у Брошурі ДПСУ по РРО:
Користувачам касової техніки при її придбанні або заміні необхідно обов’язково звертатись до Центрів сервісного обслуговування або виробників РРО щодо проведення ними відповідного доопрацювання даної моделі у термін до 01.07.2013, з якого використання такої техніки тягне за собою відповідальність у зв’язку з введенням в дію п. 9 ст. 17 Закону №265.


Хто буде здійснювати підключення та реєстрацію РРО у системі для подання інформації до податкової служби?

Інформація з Брошури ДПСУ по РРО:
Підключення РРО суб’єктів господарювання та їх первинну реєстрацію в Системі проводитимуть ЦСО (центри сервісного обслуговування). Тому ці процедури не є обтяжливими і не вимагають додаткових зусиль та навичок від користувачів касової техніки.


Суб’єкт господарювання не здійснює діяльності. Яким чином він подає звітність по РРО?

Якщо суб’єкт господарювання тимчасово не здійснює діяльності, він подає звичайний звіт про використання РРО до 15 числа місяця, наступного за звітним. Така відповідь була надана на Інтернет конференції.

Чи необхідно буде придбавати якісь додаткові електронні ключі для забезпечення подання звітності в електронному вигляді?

Таке питання було задане на Інтернет конференції. Відповідь – ні, ніяких додаткових ключів придбавати не потрібно.

Для кого передбачені вимоги та порядок, затверджені Наказом Мінфіну №1057?

Насамперед, Наказ Мінфіну №1057 призначений для виробників РРО та модемів, а також для центрів сервісного обслуговування (ЦСО). Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій не знайдуть там майже нічого корисного.

Чи скасовані звичайні паперові звіти, які подавалися щомісяця до 15 числа?

Звичний для всіх звіт за формою №ЗВР-1 не скасовано. Але його повинні подавати лише ті суб’єкти господарювання, на яких не розповсюджується вимога щодо подання звітності в електронному вигляді.

Чи розповсюджуються нові вимоги на приватних підприємців?

Нові вимоги розповсюджуються на всіх суб’єктів господарювання, які використовують РРО та відповідають критеріям пункту 7 статті 3 Закону про РРО незалежно від того, чи це юридична особа чи приватний підприємець. На платників єдиного податку нові вимоги не розповсюджуються, оскільки вони не зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій.

Відповідальність за неподання звітності РРО в електронному вигляді

Слід звернути увагу, що до 01.07.2013 року відповідальність за неподання інформації по РРО в електронному вигляді не застосовується. А з 01.07.2013 у Законі про РРО з’явиться пункт 9 статті 17, згідно якого в разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв'язку, в разі обов'язковості її подання до СГД застосовується штраф в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.).

Аватара пользователя
bykashka
 
Сообщения: 537
Зарегистрирован: 28 янв 2012, 19:08
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 46 раз.

Re: Звітність РРО в електронному вигляді. Хто, коли, куди та як?

Сообщение Чик-чирик » 12 дек 2014, 16:18

Подскажите пожалуйста. а если предоставлялась информации по РРО в электронном виде и отчет ЗВР-1 одновременно чем это чревато?

Чик-чирик
 
Сообщения: 1
Зарегистрирован: 12 дек 2014, 16:14
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Быстрый ответ

Підказка: за допомогою цих кнопок можна швидко застосувати стилі до виділеного тексту.
Смайлики
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
   

  • Також варто ознайомитися з наступними темами
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в Застосування РРО та касова дисципліна

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

Loading...